Wyszukiwanie zaawansowane

Kategorie

Wizerunek Rzeszowa

wizerunek

Rzeszów przyszłości

rozwój, innowacje

Kulturalny Rzeszów

event, wydarzenie, koncert

Turystyczny Rzeszów

turystyka w rzeszowie

Studencki Rzeszów

studenci, miejsce dla studentów

Aktywny wypoczynek

aktywny wypoczynek, turystyka aktywna

Komunikacja miejska

wiaty przystankowe, transport, przystanki (+ 1)

Dane kontaktowe

Urząd Miasta Rzeszowa
ul. Rynek  1
35-064 Rzeszów
tel.: 1 77 88 99 00
woj.: podkarpackie
NIP: 813-000-86-13
REGON: 690581353
e-mail:
WWW: www.rzeszow.pl

O nas

RZESZÓW jest stolicą województwa podkarpackiego, centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego, a także gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski. W położonym nad rzeką Wisłok mieście spotykają się dwie krainy geograficzne: równinna, lesista Kotlina Sandomierska i pięknie ukształtowane, pagórkowate Pogórze Karpackie. Okolice Rzeszowa obfitują w należące do najbogatszych w Polsce złoża gazu ziemnego i ropy naftowej. Umiarkowany klimat, a także bogactwo flory i fauny to dodatkowe atuty Rzeszowa i okolic.

 

Dynamiczny rozwój miasta potwierdzają wysokie lokaty Rzeszowa w rankingach i konkursach ogólnopolskich. Rzeszów znalazł się w elitarnej grupie kilku polskich miast, w których mieszkańcy najlepiej się czują, ufają swoim władzom i są zadowoleni ze zmian, jakie w tych miastach zachodziły w ciągu ostatnich lat. Tak wynika z badań, jakie zostały przeprowadzone w 32. największych polskich miastach, w ramach projektu „Mój samorząd”, opublikowanych przez Gazetę Wyborczą w 2010 roku.

 

Serwis zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Zamknij