Urząd Miasta Rzeszowa

ul. Rynek  1
35-064 Rzeszów
tel.: 1 77 88 99 00
promocja@erzeszow.pl
www.rzeszow.pl
Wyszukiwanie zaawansowane
Jesteś tutaj: Strona główna Urząd Miasta RzeszowaBurza mózgówRemont peronów na stacji pkp Rzeszów

Projekt

Burza mózgów

Forma projektu: Publiczny Status projektu: otwarty Czas trwania: 2014-01-03 - ---- - -- - -- Kategorie: Rzeszów przyszłości
Opis projektu
Zgłoś innowacyjny pomysł ułatwiający życie mieszkańcom Rzeszowa i przedstaw swoje miasto w perspektywie przyszłości. Zapraszamy do burzy mózgów.
Zgłoszono 328 pomysłów
Podziel się:
Zgłoś innowacyjny pomysł ułatwiający życie mieszkańcom Rzeszowa i jako obywatel miasta zobacz swój region w perspektywie przyszłości.
Zapraszamy do burzy mózgów.

Zasady Projektu:


1. Warunkiem udziału w projekcie jest zgłoszenie propozycji  przy wykorzystaniu formularza „dodaj pomysł”.

2. Każda zgłoszona propozycja może zostać poddana ocenie przez innych użytkowników serwisu.

3. Organizator projektu wybierze 10 najlepiej ocenionych zgłoszeń do których wydane zostaną opinie o możliwości ich realizacji. Pomysłodawcy zgłoszeń zostaną nagrodzenie atrakcyjnymi nagrodami.

4. Najbardziej aktywni użytkownicy w ujęciu miesięcznym otrzymają zestawy gadżetów.

5. Użytkownik serwisu, którego zgłoszona propozycja znalazła się w gronie najlepiej ocenionych zostanie poinformowany o nagrodzie na indywidualnym profilu w serwisie www.dobrepomysly.erzeszow.pl

6. Szczegóły dotyczące nagród już wkrótce.
Zamknij

Najaktywniejsi użytkownicy

Zygmunt R.
415 pkt
kreator
Jakub L.
370 pkt
kreator
Katarzyna S.
300 pkt
kreator
bartoszek925
220 pkt
komentator
pisul
180 pkt
nowator
rzepuncja
167 pkt
kreator
Patryk S.
161 pkt
kreator
marcindobrepomysly
161 pkt
kreator
Jan k.
156 pkt
kreator
Pomysł
48
0
48

Remont peronów na stacji pkp Rzeszów

Profil: Urząd Miasta Rzeszowa Opublikowany 06.02.2014 14:33:36 przez kasia0000.
100% z 48 głosów oddano na tak 48 48
Kategoria: Wizerunek Rzeszowa
Uważam że bardzo dobrą inwestycją był by remont peronów na stacji pkp Rzeszów. Nowy odremontowany budynek i jego wnętrze bardzo przyciąga podróżujących za to druga strona tego budynku i jego perony wrecz odstraszają. Jeżdzę po polsce i byłam na różnych  peronach pkp najbardziej podobały mi sie perony Wrocławskie. W Krakowie, Katowicach, Warszawie, czy też innych miastach Polski te perony są zadaszone w całości,  są bardzo zadbana przyciągają podróżnych do powrotu. U nas w Rzeszowie te perony są bardzo ponure, niektóre nawet nie zadaszone, nie ma gdzie usiąc podróżujący muszą siedziec na walizkach czy też torbach. W samym holu dworca również brak takich ławeczek.Myśle że była by to dobra inwestycja pod wzgędem wizerunku, turystyki a zwłaszcza na przyszłośc. Tym bardziej że są osoby które nawet nie podróżują ale lubią przyjśc i popatrzeć na odjeżdzające i przyjeżdzające pociągi. Dodaje kilka zdjęć stanu faktycznego naszych Rzeszowskich peronów i dla porównania zdjęcia Wrocławkich i Krakowskich :)
Status: nowy (29.05.2017 08:50:17)
-1 [1]    
dzinks0
Osobiście czekam na reprezentacyjne Centrum Komunikacyjne bo dworzec PKP PKS to wstyd dla miasta
-1 [1]    
szymczyk
2015-16 - prace dokumentacyjne dot. remontu
2016-20 - remont stacji Rzeszów Główny (perony, przejścia, pochylnie, windy) - PLK wraz z Miastem Rzeszów wdroży zadanie pn. "Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne" co bardzo cieszy.
ponadto:
Zgodnie z otrzymanym pismem (datowane na dzień 22.01.2015 sygnatura: IBPms-071-2/15) PKP PLK S.A. dla linii nr 91 (Kraków Gł-Rzeszów Gł) oraz 71 (Rzeszów Gł-Tarnobrzeg) będzie utworzony przystanek osobowy i budowa peronu dla pociągów regionalnych (perony - 2-ch jednokrawędziowych lub 1 dwukrawędziowy) w rejonie wiaduktu nad Al. Wyzwolenia (km 155,622). Będą one wyposarzone w elementy malej architektury jak dla aktualnie modernizowanych przystanków posobowych na linii 91 (E 30) na odcinku Kraków-Medyka.
0 [0]    
andrzej560521
Budowa nowych peronów, poszerzenie tunelu i przebicie w str. os. Tysiąclecia to podstawa. Tyle czasu i ledwo nowy wyświetlacz w holu głównym dworca.
0 [0]    
szymczyk
Bardzo zbulwersowała mnie ostatnia informacja w Nowinach i Super Nowościach, że remont m.in. peronów na stacji Rzeszów Główny będzie dopiero zrealizowany za 5 lat!!!!!. Prace maja rozpocząć się w 2017 roku.
Wnoszę sugestię aby UM w Rzeszowie podjął naciski na PLK w celu przyspieszenia w/w prac.
0 [0]    
szymczyk
Perony powinny zostać jak najszybciej wyremontowane przez PLK. Władze Miasta powinny lobbować w tym zakresie cały czas. Druga sprawą jest zadaszenie peronu 2 i 3 jak również przedłużenie i modernizacja przejścia podziemnego i całego układu torowego stacji Rzeszów Główny.
W tej chwili stan peronów pozostawia bardzo wiele do życzenia i nie jest dobą wizytówką miasta!!!
Kroki w tym temacie trzeba podjąć jak najszybciej!!!!!!!!!!
0 [0]    
kasia0000
Perony chyba należą do PKP ale z tego co wiem w każdym mieście miasto posiada udziały w spółce i może do takiej inwestycji dołożyć pieniążki. Nie wiem jak w Rzeszowie czyją własnością one są ale z pewnością wołają o pomoc samym wyglądem. Dobrym pomysłem było by połączenie PKS i PKP u nas w mieście by to było jedno centrum parkingi dla autobusów, wyremontowane perony, poczekalnie. Tak jak w Krakowie. To duża inwestycja ale na przyszłość ponieważ takich rzeczy nie zmienia sie co dwa dni.
1  2    
Serwis zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Zamknij