Urząd Miasta Rzeszowa

ul. Rynek  1
35-064 Rzeszów
tel.: 1 77 88 99 00
promocja@erzeszow.pl
www.rzeszow.pl
Wyszukiwanie zaawansowane
Jesteś tutaj: Strona główna Urząd Miasta RzeszowaBurza mózgówCentrum przesiadkowe - zintegrowanie transportu kolejowego, autobusowego i samochodowego

Projekt

Burza mózgów

Forma projektu: Publiczny Status projektu: otwarty Czas trwania: 2014-01-03 - ---- - -- - -- Kategorie: Rzeszów przyszłości
Opis projektu
Zgłoś innowacyjny pomysł ułatwiający życie mieszkańcom Rzeszowa i przedstaw swoje miasto w perspektywie przyszłości. Zapraszamy do burzy mózgów.
Zgłoszono 328 pomysłów
Podziel się:
Zgłoś innowacyjny pomysł ułatwiający życie mieszkańcom Rzeszowa i jako obywatel miasta zobacz swój region w perspektywie przyszłości.
Zapraszamy do burzy mózgów.

Zasady Projektu:


1. Warunkiem udziału w projekcie jest zgłoszenie propozycji  przy wykorzystaniu formularza „dodaj pomysł”.

2. Każda zgłoszona propozycja może zostać poddana ocenie przez innych użytkowników serwisu.

3. Organizator projektu wybierze 10 najlepiej ocenionych zgłoszeń do których wydane zostaną opinie o możliwości ich realizacji. Pomysłodawcy zgłoszeń zostaną nagrodzenie atrakcyjnymi nagrodami.

4. Najbardziej aktywni użytkownicy w ujęciu miesięcznym otrzymają zestawy gadżetów.

5. Użytkownik serwisu, którego zgłoszona propozycja znalazła się w gronie najlepiej ocenionych zostanie poinformowany o nagrodzie na indywidualnym profilu w serwisie www.dobrepomysly.erzeszow.pl

6. Szczegóły dotyczące nagród już wkrótce.
Zamknij

Najaktywniejsi użytkownicy

Zygmunt R.
415 pkt
kreator
Jakub L.
370 pkt
kreator
Katarzyna S.
300 pkt
kreator
bartoszek925
220 pkt
komentator
pisul
180 pkt
nowator
rzepuncja
167 pkt
kreator
Patryk S.
161 pkt
kreator
marcindobrepomysly
161 pkt
kreator
Jan k.
156 pkt
kreator
Pomysł
146
10
156

Centrum przesiadkowe - zintegrowanie transportu kolejowego, autobusowego i samochodowego

Profil: Urząd Miasta Rzeszowa Opublikowany 30.01.2014 04:06:34 przez dariuszloza.
94% z 166 głosów oddano na tak 166 146
Kategoria: Wizerunek Rzeszowa
Jest to pewna wizja projektu przebudowy dworców w Rzeszowie i połączenie ich w jeden ciąg komunikacyjny. Propozycja ma na celu spełnienie trzech:
- poprawienie możliwości transportowych, efektywniejsza komunikacja i ułatwienie przesiadek dla podróżujących do/z Rzeszowa, jak i mieszkańcom, poprzez zastosowanie szeregu ulepszeń
- lepszy, łatwiejszy i efektywniejszy dostęp do informacji, zarówno transportowej, jak i turystycznej
- polepszenie wizerunku miasta, jak również wywarcie pozytywniejszego pierwszego wrażenia na odwiedzających

Szczegóły znajdują się w dołączonym pliku. Zaznaczam, że jest to tylko moja wizja i kilka sugestii zaczerpniętych z życia. Zdarzyło mi się odwiedzić kilka miast w Polsce i za granicą i wyciągnąć pewne wnioski oraz sprobować zaadoptować pewne rozwiązania. Myślę, że użytkownicy tego serwisu również mają pewne doświadczenia i przemyślenia i będzie owocne dla wszystkich, jeśli podejmą dyskusję, krytykę, bądź zaprezentują inne ciekawe i innowacyjne rozwiązania, które wypada wdrożyc w Mieście Innowacji.

W załączonym pliku wspominam o innych 'Propozycjach' - jeśli tylko znajdę więcej czasu, podzielę się również pomysłami na temat transportu, turystyki i potencjalnej karty miejskiej, a może i trochę o kulturze coś dodam.
Zapraszam do zapoznania się z materiałem i komentarzy.

Darek

Pliki do pobrania:

Status: nowy (29.05.2017 08:50:23)
0 [0]    
szymczyk
Dworzec PKS do natychmiastowej przebudowy (wraz z placem manewrowym, ławkami, zadaszeniem). Ten dworzec to obraz nędzy i rozpaczy!!!!
0 [0]    
dzinks0
fajnie by się przydało parking dla kilkuset rowerów, by dojechać z domu rowerem do dworca, dalej pociągiem do pracy lub w odwrotnym kierunku
0 [0]    
jan.nusz
Dokładnie TAK. Na początku maja byłem w Gdańsku i byłem zaskoczony komunikacją miejską i podmiejską w tym mieście. Z przystanku Gdańsk-Główny odjeżdża autobus, tramwaj, pociąg pkp i pociąg skm. Wszystko to dzieje się praktycznie w jednym miejscu! Co więcej nie sposób się pogubić, a w razie wątpliwości, co chwilę punkty informacyjne i tablice świetlne informujące o każdym rodzaju transportu. Gdańsk to dobry przykład dla Rzeszowa. Oczywiście to jest tylko moje zdanie.
0 [0]    
frodo907
Świetny pomysł,i jeśli nawet gdzieś są błędy to łatwo będzie je skorygować. Żeby tylko decydenci łaskawie czytali takie propozycje robione przez hobbystów za darmo a nie zamawiali w przetargach za grube pieniądze.
0 [0]    
szymczyk
2015-16 - prace dokumentacyjne
2016-20 - remont stacji Rzeszów Główny (perony, przejścia, windy) - budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego przez PKP PLK oraz Miasto Rzeszów.
0 [0]    
radek
Fantastyczna i przemyślana koncepcja. Miejmy nadzieję, że władze miasta skorzystają z niej przy przebudowie tej okolicy. Niestety problemem jest prywatna komunikacja lokalna (busy pod galerią Europa, busy pod Bernardynami, busy na Placu Dworcowym) oraz PKS podmiejski. Może warto opracować podobną koncepcję dla okolic stacji Rzeszów Staroniwa? Tam zmieściłyby się niektóre autobusy MPK, PKS, busiki, może nawet część autobusów dalekobieżnych a docelowo rzeszowskie pociągi podmiejskie (o ile takie będą). Skomunikowanie obu centrów przesiadkowych nie jest żadnym problemem - pociąg jedzie 3 minuty a i autobusy można uruchomić
1  2  3  4    
Serwis zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na komputerze użytkownika, podczas przeglądania stron www. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach reklamowych oraz funkcjonalnych. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.
Zamknij